Proč web-stránka SPUTNICI

Má smysl vracet se k událostem vlastně již přes půl století starým?

Když jsem před časem víceméně ze zvědavosti zadal do vyhledávače Sputnici, byl jsem překvapen množstvím získaných odkazů. Při jejich pročítání jsem však mnohdy našel nepřesnosti či vyložené omyly. A tak jsem se posléze rozhodl založit vlastní sputnickou stránku, kde informace budou více odpovídat „historické pravdě“.

Má paměť jistě není lepší než u jiných, ale na rozdíl od nich mám jednu výhodu: jsa členem Sputniků od jejich vzniku jsem si od prosince 1959 do r. 1964 vedl diáře, v nichž jsem denně ve stručnosti poznamenal, kde a s kým jsem byl a co jsme podnikali tedy i všechny zkoušky a vystoupení  (obvykle s názvy představení a názvy premiérových skladeb).

Dalším pramenem je sputnická kronika, která však byla vedena pouze v roce 1961. V ní jsme spolu s Naďou Němcovou a dalšími zapsali vše, co Sputnici, ale i Banda dělali a prožili.

Konečně posledním zdrojem jsou početné listinné dokumenty (programy, plakáty ad.) a fotografie (zachovány i negativy.

Budu se snažit co nejvíce z těchto materiálů publikovat zde, vyhnout se subjektivnímu pohledu a tak se dostat k úplné a seriózní "Zprávě o Sputnicích".   - IR -     

 

 

 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

SPUTNICI © Jiří Klíma, 2008